Devět pravd o golfu / 5. pravda: Vylepšuje fyzickou i duševní rovnováhuExistuje celá řada odborných/akademických studií, které potvrzují, že golf přispívá posilování svalstva, zlepšování rovnováhy a aerobnímu cvičení. Golfová aktivita může vylepšit fyzickou i duševní rovnováhu. Některé výzkumy dokázaly, že rotační a balanční dovednosti - potřebné při golfovém švihu - dodávají fyzické benefity, kterých se tělu nedostává při ostatních sportech.

R&A financuje nový akreditovaný výzkum k vysvětlení „specifických golfových účinků a vlivů“, které zlepšují sílu a rovnováhu, které mohou vést mimo jiné ke snížení pravděpodobnosti všemožných pádů, což je hlavní příčina invalidity a tím rostoucích výdajů ve zdravotnictví ve vyšším věku.

Tento výzkum obsahuje dvě části: První je dlouhodobá studie prováděná se staršími golfisty a golfistkami, kteří podstoupili specifický desetitýdenní golfový program; ten zahrnoval aktivity, během kterých se testovala realizovatelnost, bezpečnost i související zdravotní benefity. Druhá sledovaná studie se zaměřuje na porovnání tělesné a psychosociální charakteristiky golfistů i golfistek.

Zveřejnění výsledků dlouhodobého výzkumu, vedeného na Univerzitě Jižní Kalifornie Dr. Georgem Salemem a Profesorkou Marií Stokesovou z britské univerzity v Southamptonu, je naplánováno ještě na letošní rok.

Zkušební studie navíc nabízí další oblasti vhodné pro další výzkum, mezi ně patří například role golfu v péči o pacienty s demencí či studie zaměřená na konfliktní efekty sociální izolace.


Zajímavosti

Devět pravd o golfu / 8. pravda: Představuje rozvoj amatérského sportu

Amatérský status je zakotven v golfových pravidlech, aby bylo zřejmé rozdělení na amatérský a profesionální golf. Díky přiměřeným omezením povzbuzují pravidla amatérské golfisty k tomu, aby se soustředili na samotnou hru a ne na...

všechny zajímavosti

Víte, že

Tlustý grip

Nedílnou součástí golfové hole je grip (držadlo). Jak ale vybrat ten správný, ten, který ti padne přesně do ruky? Není grip jako grip. Hráčům s delšími prsty se doporučuje o něco tlustší grip než je standardní tloušťka. Hráčům s kratšími prsty by si zase měl o něco lépe vyhovovat tenčí grip. Pokud uvažuješ jen o mírně tlustším gripu, kontaktuj odborníka, který ti grip podlepí páskami. V každém případě si nejprve tloušťku gripu osahej a vyzkoušej s holí několik ran, než si nový grip koupíš. Pár let jsou v trendu mimořádně tlusté gripy pro...

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 111 hřišť

Navštivte jedno
z 111 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

DEN Bav se golfem

Golf Resort Lipiny

přehled akcí
© Bav se golfem 2020

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde